fbpx

Kako lahko dolgoročno poskrbimo za izboljšanje kakovosti notranjega zraka?

V času epidemije smo postali bolj pozorni na kakovost notranjega zraka. Kot vemo, je zrak v notranjih prostorih tudi do 5x bolj onesnažen kot zunanji.

Slovenija ima v danem trenutku zastarel Pravilnik za prezračevanje in klimatizacijo stavb! Ena prvih držav, ki je prepoznala problem kakovosti zraka v notranjih prostorih je Francija, ki z letom 2023 v javnih stavbah uvaja obvezno merjenje kakovosti zraka.

Sodoben način življenja nas je pripeljal do tega, da kar 90% svojega časa preživimo v notranjih prostorih, kar rezultira, da smo postali generacija, ki živi v notranjih prostorih, a.k.a. indoor generation. Posledično se moramo zavedati, da je še toliko bolj pomembno, da je zrak, ki ga dihamo zdrav, čist in svež.

S pojavom epidemije smo spoznali, da so naše prezračevalne naprave nekvalitetne, kar je potrdilo tudi dejstvo, da se je kar 99% virusa razširilo prav v notranjih prostorih in to zaradi napačnega in nekvalitetnega prezračevanja. Sedaj pa je na nas ali bomo čakali na implementacijo sprememb s strani države, ali bomo za kakovost zraka pri nas doma poskrbeli sami in to takoj.

Več o tem izveste v prispevku oddaje Odmevi.

Izboljšanje kakovosti notranjega zraka